Přírodověda v 5. třídě

V minulých dnech jsme dokončili etapu přírodovědy věnovanou Vesmíru. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, viděli spoustu zajímavých obrázků, animací, videí i filmů. Paní učitelka připravila řadu nádherných prezentací, nejrůznějších úkolů, testů, křížovek... Také my jsme přispěli - donesli materiály, knihy nebo encyklopedie. Při výtvarné výchově jsme malovali vesmírný prostor. Při pracovním vyučování vznikla trojrozměrná vesmírná plavidla.

Na závěr etapy nás čekala návštěva hvězdárny v Úpici. V pátek odpoledne jsme se tam s plnými batohy a spacáky vypravili. Bylo domluveno, že po večerním pozorování oblohy na hvězdárně přespíme. To bude dobrodružství! A opravdu bylo. Poslechli jsme si přednášku o Vesmíru a jednotlivých planetách, prohlédli budovu a potom netrpělivě vystoupili do kopule s dalekohledem. Pečlivě jsme poslouchali další vypravování a těšili se na pozorování noční oblohy. Ale smůla! Zůstalo zataženo a navíc začalo pršet. Podívali jsme se na film o vesmírných lodích, rozložili spacáky a připravili se na spaní. Probudili jsme se do studeného a pochmurného rána, takže dalekohledy opět nebyly našimi kamarády. Snad někdy příště. Ale i tak jsme si společnou akci opravdu užili.

Mgr. Jana Sávová