Get Adobe Flash player

Vlastivědná procházka po Úpici - 4. třída

sam 9430 resizeJelikož se naši žáci 4. třídy zabývali historií regionu, a někteří z této třídy bydlí v Úpici, rozhodli jsme se, že prozkoumáme i toto město.

Vybaveni teoretickými vědomostmi jsme se sešli u mostu II. odboje v Úpici. Od ZŠ Lány jsme prošli podél řeky a pěkně si prohlédli ostroh, na kterém se město nachází. Přemístili jsme se na náměstí, kde se nachází městské muzeum. Vstoupili jsme do této budovy a prohlédli jsme si ji od sklepa až po půdu. Viděli jsme vězení, expozici k bitvě 1866, národopisnou část, ale i část věnovanou Čapkům nebo malířce Julii Winter- Mezerové. Na náměstí jsme věnovali pozornost Kostelu svatého Jakuba Většího. Měli jsme příležitost vidět i rekonstrukci Dřevěnky, jednoho z nejstarších dochovaných dřevěných domů Úpice. Nezapomněli jsme ani na divadlo A.Jiráska. Cestou zpět jsme se ještě podívali na budovu dnešní radnice a bývalý dům rodiny Čapků.

Snad trochu ze zvyku jsme hledali znak města. My ho našli. A co vy, zkusíte to také? Vřele doporučujeme.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.