Pěší výlet na paradráhu a Gablenz – 2. stupeň

p1040275 resizePo slavnostním zahájení Olympijských her dětí základních škol v Trutnově nás čekal pěší výlet. Namířili jsme si to směr městský park. Stoupali jsme do táhlého kopce. Někteří z nás už to chtěli vzdát, ale nakonec jsme se všichni dostali až na paradráhu. Tam jsme si opekli na ohni v altánku špekáčky. Když jsme se posilnili a odpočinuli si, vyrazili jsme k Janské kapli a potom k Památníku generála Gablenze, kde je nádherný výhled na naše město. Shlédli jsme až k Základní škole Komenského a mohli jsme vidět soutěžní olympijské klání mezi školami. Určitě tam zrovna reprezentovali naši školu spolužáci z 1. stupně. Když jsme se dostatečně vynadívali, vydali jsme se na cestu domů. Rozloučili jsme se na Krakonošově náměstí. Výlet se nám moc vydařil.

Mgr. Dana Vondráčková