Get Adobe Flash player

Projekt „Příběhy bezpráví“

dscn3685 resizeDějiny 2. poloviny 20. století jsou v mnoha ohledech často velmi složité, ne příliš veselé a jejich výklad je dosti nejednoznačný a na řadě míst zůstávají velké otazníky… Právě proto je důležité, aby dnešní mládež měla možnost do daného období nahlédnout – nejen v rámci učebních osnov.

I v letošním školním roce jsme se zapojili do projektu „Příběhy bezpráví“ (Jeden svět na školách), který je zcela logicky letos věnován 25. výročí sametové revoluce.

Z pohledu historika události doby nedávné, ale pro řadu dnešních dospívajících skoro pravěk, neboť životní tempo se neobyčejně zrychluje a věci kolem nás neustále mění, a zážitky z období totality se jim zdají být vzdálené a neuvěřitelné.

Dané téma jsme tedy v rámci mezipředmětových vztahů vnesli již od října také do vyučovacích hodin českého jazyka, občanské výchovy, výchovy ke zdraví, výtvarné výchovy, hudební výchovy.

Pod vedením vyučující výtvarné výchovy Mgr. Dany Maršíkové vznikly zdařilé výtvarné práce dokumentující listopadové události. Některé z nich jsou už vystaveny na trutnovském Krakonošově náměstí, jiné budou využity při slavnostním setkání 17. listopadu v budově Staré radnice v Trutnově.

Naše školní akce vyvrcholí ve čtvrtek 20. listopadu projekcí nového dokumentárního filmu 1989: Z deníku Ivany A. a poté bude následovat beseda s pamětníky, na kterou jste srdečně zváni.

Děkuji všem za spolupráci a těším se na další.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.